Czego się spodziewać na masażu?

Wyobraź sobie, że leżysz na tropikalnej wyspie w hamaku rozpiętym między palmami, pod palcami czujesz pieszczotę złotego piasku, szum oceanu stara się zgrać z rytmem Twoich wdechów i wydechów...


Oddychasz głęboko i powoli zanurzasz się w cudownym pół-śnie, pół-jawie. Za chwilę poczujesz ciepło olejku na swojej skórze i pozwolisz, by Twoje ciało odzyskało harmonię i lekkość, a fale energii uwolnią Cię od napięcia i przetrzymywanego w ciele stresu.


Tak mniej więcej można opisać wrażenia, jakie towarzyszą osobom, które przychodzą na masaż MA-URI®. To "wyłączanie" na czas masażu myślenia i kontroli pozwala rozluźnić barki, biodra i ramiona, przypomnieć sobie, jak przyjemnie jest po prostu być, oddychać. Pozwala odczuć przepływ fal energii przez ciało i przywrócić mu naturalny, zapomniany już rytm i wdzięk, odzyskując radość z dobrego samopoczucia.


Osoba masowana leży na stole do masażu ze specjalnym podgłówkiem, przykryta dużym ręcznikiem, którym odkrywa się i zakrywa kolejno poszczególne partie ciała tak, żeby zapewnić Klientowi intymność. Masażysta ciepłym olejkiem masuje ciało przedramionami i dłońmi, używając ciężaru własnego ciała i dynamiki ruchu. Technika w masażu MA-URI® jest bardzo precyzyjna i skodyfikowana. To, w jaki sposób masażysta układa swoje dłonie i przedramiona, ma ogromne znaczenie w przepływie energii pomiędzy nim a masowanym ciałem. Masażysta posługuje się konkretną sekwencją kroków układających się w płynny taniec, który wygląda bardzo pięknie i wdzięcznie, ale tak naprawdę jego poprawne wykonanie ma ogromne znaczenie w pracy z ciałem. Wszystko to, co robi masażysta, służy podniesieniu frekwencji energetycznej wokół masowanego ciała, co ma wspomagać proces uzdrawiania i zmiany u masowanego. Masaż kończy się energetycznym balansem ciała i myciem stóp.


Cały czas masażowi towarzyszy muzyka, głównie polinezyjska, odpowiednio dobrana do poszczególnych faz masażu tak, aby wzmocnić pracę wewnętrzną, którą ma do wykonania Klient. Powinna pomóc w odprężeniu, oderwaniu od spraw codziennych i skupieniu się na swoim ciele w poszukiwaniu powiązań z własnym umysłem, emocjami, problemami. W trakcie wywiadu przed masażem, masażysta wsłuchuje się w to, co mówi osoba przychodząca na masaż, aby zestroić ją z odpowiednią muzyką, odpowiednim naciskiem na ciało, a także specjalnie potraktować poszczególne partie jego ciała, które są odpowiedzialne za różne procesy. Zasady w MA-URI® są dwie - dotyk pod żadnym pozorem nie może sprawiać bólu, a osoba masowana musi czuć się na stole komfortowo. Zabieg trwa od 1 do 1,5 godziny w zależności od potrzeby masowanego i obejmuje całe ciało – łącznie ze stopami i twarzą.


Dla masażysty sytuacja masażu to sytuacja stół-ołtarz. Ciało na nim leżące jest otaczane szacunkiem i troską. Stołu do masażu w praktyce MA-URI® nigdy nie używa się jako mebla – nie wolno na nim siadać, opierać się o niego, kłaść na nim torebki, czy ubrań. To szczególne miejsce, na którym Klienci kładą nie tylko swoje ciała, ale i swoje dusze, swoje zaufanie i ból – to miejsce gdzie szukają pomocy.