Mana Lomi® jako sztuka masażu

Masaż Mana Lomi® opiera się o hawajskie metody uzdrawiania ciała, umysłu i ducha


Mana Lomi® przeznaczony jest do łagodzenia poważnych napięć w mięśniach i tkance łącznej oraz powięzi. Skupia się na mięśniach znajdujących się poniżej powierzchni górnej mięśni. Często zalecany dla osób, którzy doświadczają bólu lub są zaangażowani w ciężkie aktywności fizyczne jak sportowcy. Dobre zastosowanie ma także w przypadku fizykoterapii pacjentów, którzy ponieśli obrażenia fizyczne. Mana Lomi® zmniejsza ból i napięcie mięśni rozbijając włókniste depozyty i kwas mlekowy, poprawiając krążenie krwi i limfy, eliminuje toksyny i obrzęki, łagodzi skurcze mięśni i zwiększa metabolizm tkanek.


Mana Lomi® opiera się o hawajskie metody uzdrawiania ciała, umysłu i ducha. Jest wyjątkową formą lomilomi, skupiającą się na rozwiązywaniu problemów poprzez pracę z ciałem. To głęboki i potężny, a jednocześnie łagodny sposób uzdrawiania, który przynosi natychmiastowe i długotrwałe efekty. Mana Lomi® symbolicznie oznacza "energetyczną komunikację, sięgającą do głębi kości, a tym samym duszy, danej osoby”.


Na poziomie kości przechowywana jest cała pamięć przeszłych traum, zranień oraz emocji. Podobnie jak w przypadku innych rdzennych kultur, dla Hawajczyków kości są najważniejszym elementem ciała. To właśnie w kościach przechowywane są kody, które tworzą każdego człowieka na poziomie DNA. Docieranie do kości pozwala praktykowi Mana Lomi® komunikować się na poziomie duszy, dzięki czemu następuje uzdrowienie.


Praktyk Mana Lomi® stosuje wiele technik, które wpływają na organ ścięgnisty Golgiego, wrzecionko nerwowo mięśniowe i receptory bólu. Na przykład w przypadku zaawansowanych technik ważną umiejętnością jest kompresja i rozciąganie przyczepów mięśniowych, co przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę.