Masaż ciążowy Mama MA-URI®

Masaż Mama MA-URI® powstał po to, by oferować ten szczególny dar dotyku kobietom będącym w wyjątkowym stanie oczekiwania na dziecko


Masaż Mama MA-URI® jest przeznaczony dla kobiet od 4-go miesiąca ciąży aż do porodu. Masaż odciąga napięcie zgromadzone w ciele ciężarnej kobiety, przynosząc ulgę przeciążonym partiom ciała i zapewniając relaks psychiczny. Masaż wykonywany jest na kobiecie leżącej na boku, w pozycji zbliżonej do embrionalnej. Boczne ułożenie ciała pozwala na łatwy dostęp do takich partii ciała jak miednica i dolne partie pleców w części krzyżowej, które u kobiet ciężarnych są znacznie obciążone i którym masaż przynosi dużą ulgę. Masaż pomaga w udrożnieniu przepływu wody w nogach, rozmasowując je od stóp w górę aż do miednicy. Masaż brzucha jest istotną częścią masażu ciążowego, pozwala na łagodne masowanie dziecka w łonie matki i fizycznie wzmaga odczucie połączenia między kobietą i jej dzieckiem.


Masaż Mama MA-URI® został opracowany specjalnie do pracy z ciążą i przygotowaniem do porodu na głębszym poziomie, nie tylko fizycznym, ale także mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Masaż otwiera możliwość uzdrawiania i uszanowania wszelkich osobistych doświadczeń związanych z ciążą – zarówno tych trudnych (ciąża zagrożona, aborcja, poronienie), jak i tych dobrych: szczęśliwa, bezproblemowa ciąża. Używając technik masażu i medytacji sterowanej (jeśli Klientka wyrazi na to zgodę), pozbywamy się blokad związanych z przekonaniami, że nie będę dobrą matką, z obawą o zdrowie dziecka i szczęśliwy poród, o związki i relacje po narodzinach dziecka. Jednocześnie umacniamy pozytywną, afirmatywną postawę wobec ciąży i oczekującego w brzuchu matki dziecka. Skupiamy się na tym, jakie wartości chcemy przekazać naszemu potomstwu, i jak w pełni świadomie przeżyć przygotowanie do narodzin dziecka.


Projekt Mama MA-URI®


Głównym celem, który przyświeca projektowi Mama MA-URI®, jest zainspirować kobiety do wzięcia odpowiedzialności za własny poród i dokonywania świadomych wyborów dotyczących tego, jak powitać przychodzące na świat dziecko i jak wciągnąć aktywnie w ten proces mężów. W przyszłości projekt Mama MA-URI® będzie oferował kobietom możliwość pracy z zagadnieniami bardzo bliskiej relacji pomiędzy matką a niemowlęciem po porodzie. Projekt będzie obejmował naukę elementów masażu, który przyszłe matki będą mogły wykonywać na swoim dziecku i w ten sposób komunikować się z nim. Ta część projektu ma pomóc matkom w pełni wykorzystać potencjał ich urlopu macierzyńskiego, być elementem samorozwoju i przekładać się na dobro całej rodziny.

  • Osobą, która prowadzi projekt Mama MA-URI® jest Helle Hestbjerg. Helle jest matką trójki dzieci i prowadzi w Danii Klinikę MA-URI®, skupiając się głównie na pracy z kobietami w ciąży.
  • Projekt jest nadzorowany i wspierany przez MA-URI® Institute.
  • Kwalifikacje do wykonywania masażu ciążowego są wydawane przez Instytut MA-URI®, a licencja wymaga odnowienia co dwa lata.