MA-URI® w praktyce terapeutycznej

MA-URI® to masaż holistyczny


Nie tylko dlatego, że obejmuje całe ciało, w tym twarz i stopy, ale chodzi o jego działanie na ciele fizycznym, psychicznym i duchowym człowieka. Tak, tak – składamy się z więcej niż jednego „ciała”. W terapiach Bodywork, które wykorzystują w procesie leczenia naturalny i bardzo silny związek między ciałem fizycznym i ludzką psyche, istnieje takie pojęcie jak „ciało emocjonalne”, czy „ciało duchowe”. Dzięki mądrości ciała fizycznego, które przez lata uczy się na bazie doświadczenia – odbiera fizyczne bodźce z otaczającego nas świata, zapamiętuje, uczy się reagować w konkretnych sytuacjach na poziomie wegetatywnym i bardziej świadomym - jesteśmy w stanie docierać do ukrytych informacji o naszych chorobach.


Według Huny choroba jest zakłóceniem, które niesie dla człowieka ważną informację. Jest symptomem, że dzieje się coś złego, konfliktowego, że została zaburzona równowaga w naszym życiu uczuciowym lub duchowym. Zmiany w myśleniu, które powoduje chorobę, wymagają odwagi. Trzeba silnej woli, która złamie wzorce myślowe, pozwoli na rezygnację z dotychczasowych nawyków, przekonań na temat siebie i innych oraz zmiany toru myślenia. Nasze myślenie zazwyczaj stoi w sprzeczności z naszymi prawdziwymi potrzebami. W umyśle stawiamy wobec siebie większe wymagania niż jesteśmy w stanie sprostać, narzucamy sobie, jacy powinniśmy być – w roli społecznej, zawodowej czy osobistej. Proces uzdrowienia musi zacząć się od decyzji: boli mnie, ale to się może zmienić. To odkrycie uruchamia w nas siłę uzdrawiającą.


Komu terapia masażem MA-URI® może pomóc?


Na bazie wywiadów z osobami, które sięgają po tego rodzaju terapię, można wyodrębnić grupy schorzeń-problemów:

  • problemy psychosomatyczne objawiające się chronicznym bólem (migreny, nerwobóle), brakiem odporności, problemami z kręgosłupem, układem trawienia, układem nerwowym czy krążenia
  • stres i depresje - szukanie zastrzyku energii, która pozwoli pozytywnie patrzeć w przyszłość
  • problemy emocjonalne oraz inne natury psychologicznej, występujące po trudnych przeżyciach osobistych
  • problemy z podejmowaniem decyzji, dokonaniem istotnych zmian w życiu: w rodzinie, związku, pracy
  • przyspieszenie powrotu do zdrowia, w trakcie rekonwalescencji, różnych terapii medycznych
  • osoby "na drodze" osobistego i duchowego rozwoju twórczych inspiracji.